close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Projektový den 21. 12. 2017

9. ledna 2018 v 22:07 |  Ostatní

Letošním rokem naše škola vstoupila do programu "Ochrana člověka za mimořádných událostí". Studenti z vyššího gymnázia už asi ví, o čem je řeč, ale pro ostatní: Jednalo se o vyhrazený den, kdy byli žáci vyššího gymnázia poučeni, jak se zachovat v krizových situacích. Na webu nebo nástěnce jste si mohli všimnout, že rozvrh jsme měli opravdu pestrý a že si každý ročník mohl vyzkoušet něco jiného, což je super, protože pak se nám nebude v následujících letech nic opakovat.

Jakožto kvintánka jsem svoji první hodinu začala na krytém bazénu, kde nám p. prof. Klein a p. prof. Pavlíčková názorně předvedli, jak zachránit tonoucího. Docela mě překvapilo, že jsme si zvládli nejen vše poslechnout, ale i na vlastní kůži vyzkoušet a otestovat své plavecké schopnosti. Přece jen, v necelých dvou hodinách se převléci do plavek, osprchovat, naučit se vše potřebné, obléci se zpátky do civilu a ještě dojít do školy, může zdát jako nadlidský úkol, ale díky profesorům (a samozřejmě naší píli), jsme to stihli perfektně.Snad to tedy do léta nikdo nezapomene.

Po přesunu do školy nás p.prof. Š. Nováková informovala o základech IZS (Integrovaný záchranný systém -nebojte, taky jsem nevěděla, co ta zkratka znamená). Okomentovala bych to jako užitečné a věcné. Kromě čísel na hasiče a policii jsme zjistili, jak se přibližně zachovat, pokud budeme někdy svědky jakékoliv nehody.

Dále bylo na programu Povodí. A musím přiznat, že si z prezentace pamatuji tak půl slova. Chápejte, já se opravdu snažila poslouchat, ale nepřipadalo mi to zas tak záživné, a když už jsem věděla, jak zachránit tonoucího a na jaké číslo volat hasiče, už jsem v tom prostě nic nového nenašla.

Naštěstí následovala p. prof. Králíková se svou hodinkou o Improvizovaném krytí a evakuačním balíčku. To mě opravdu bavilo. A dle výrazů ostatních jsem nebyla sama. I když jsme se nebarikádovali ve třídách, jak jsme si všichni nejdříve mysleli.

Nakonec jsme měli Extrémní klimatické změny s p. prof. T. Novákovou. No, byla poslední hodina, ještě ke všemu v zeměpise, takže jsme to popravdě spíše prospali, ale jinak by to rozhodně nebylo o nic méně zajímavé než ostatní hodiny.

Osobně jsem za ozvláštnění programu ráda. Stejně bychom se tři dny před Vánocemi asi už nikdo neučil, takže za mě skvělá inovace. Rozhodně nezapomeňte sdílet svůj názor a vyplnit dotazník:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJfzffkc0Rjt39cGoP7pF5K9uCSipwoKexnjXMP-1A_vIcDg/viewform
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama