Třeťáci v Drážďanech

4. prosince 2017 v 20:45 | Daniel Saifrt, 3. A |  Zájezdy
Jako každý rok, tak i letos jsme zavítali na vánoční trhy. Po loňské Vídni a předloňském Berlínu padla volba na Drážďany. Naše skvělé němčinářky, paní profesorky Králová a Dvořáková, vše skvěle zorganizovaly, a tak jsme mohli v pátek 1. prosince směle opustit Benešov a vydat se směr Drážďany. Cesta nám všem docela rychle utekla. Po překročení hranic jsme si ji zpestřili (i německými) písničkami.

Naší první zastávkou ve Spolkové republice Německo byla Míšeň, konkrétně luxusní a vyhlášená míšeňská porcelánka Meissen, jejímž znakem jsou dva překřížené meče. Zde jsme měli komentovanou
prohlídku v českém jazyce a mohli jsme vidět, jak se porcelán v Míšni vyrábí.
Všichni do jednoho jsme pukli úžasem a smekli klobouk před šikovností pracovníků. Po prohlídce následovala individuální prohlídka muzea, kde jsme mohli vidět někdy až velmi zajímavé výrobky. Zhruba ve 13 hodin jsme Míšeň opustili a vydali se do Drážďan.

Po krátkém přesunu do hlavního města Saska jsme měli komentovanou prohlídku historickým centrem našimi spolužáky, kteří navštěvují konverzační seminář z německého jazyka. Naše kroky nás zavedly například k Zwingeru, největší chrámové stavbě v Sasku Hofkirche nebo baroknímu kostelu Frauenkirche. Asi nejzajímavější byl ovšem Knížecí průvod neboli Fürstenzug. Jedná se o nástěnný obraz složený z kachliček z míšeňského porcelánu. Tento obraz je největší na světě svého druhu.

Když skončila naše prohlídka, začalo asi to, na co se každý těšil ze všeho nejvíc, tedy rozchod a nákupy. Okamžitě začaly vznikat skupinky a dohady o tom, co všechno musíme projít. Naše skupinka v první řadě obešla celé vánoční trhy, kde jsme se po marném hledání gulášové polévky v chlebu museli spokojit "jen" s klobásou. Po projití trhů a nakoupení různých drobností následovala nákupní horečka v Primarku. Já osobně takové nakupování nesnáším, ale přežil jsem to. Když už tedy každý měl svou papírovou tašku naplněnou, odebrali jsme se k autobusu, abychom zamířili zpět do Benešova.

Myslím, že za všechny zúčastněné mohu říct, že celý výlet se velmi povedl a všichni si ho parádně užili. Velký dík patří paním profesorkám Králové a Dvořákové a samozřejmě také naší matičce třídní, paní profesorce Krátké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama