Neobvyklé sporty

11. prosince 2017 v 22:20 | Jan Čáp, 2A8 |  Sport
V dnešní době je sport nedílná součást našich životů. Skoro každý z nás má nějaký svůj pohybový koníček. Někdo ho dělá závodně, jiný zase jen tak pro odreagování. Asi znáte sporty jako fotbal, hokej, tenis..... Takhle bych mohl vyjmenovávat ještě dlouho. Každý den se však vyvíjí nové a nové sporty. Některé se uchytí, některé zase spadnou do propasti zapomnění, ze které vzešly. V tomto článku bych se chtěl věnovat právě těm (většinou) novým sportům, které se úplně neuchytily, ale dají se celkem bez problémů zahrát. Ještě bych chtěl upozornit, že některé jsou lehce šílené.

1) Surf Fitness
Pokud zrovna milujete surfování, ale právě nejste u moře, můžete si
díky této věcičce zkoušet různé triky. Je to trochu bizarní, ale ještě to není ten pravý extrém. Už z názvu jste asi postřehli, že se jedná o sport, který má hodně společného se surfováním. K vykonávání této činnosti potřebujete trenažér v podobě surfovacího prkna, který funguje trochu jako bosu.

2) Jugger
Tento týmový sport vznikl na základě filmu Pozdrav od juggerů. Každý tým obsahuje pět hráčů a společně se snaží přemístit maketu psí lebky do jámy na sousedově poli. Přitom čtyři z nich mají různé zbraně, kterými se snaží soupeře zneškodnit. Zasažený pak patnáct vteřin nehraje. Známým symbolem této hry jsou prazvláštní kostýmy hráčů. I v Česku máme nějaké týmy věnující se tomuto sportu. Pokud jste však klidnější povahy a nemáte rádi násilí, do tohoto radši nechoďte.

3) Famfrpál
Ano. I toto doopravdy existuje. Famfrpál je sport ze slavné série knih Harry Potter. Obyčejní mudlové však nechtěli být pozadu, a tak si vymysleli náhradu. Například v Praze a Olomouci už takovéto týmy jsou. Průběh hry se od filmu liší jen v pár věcech. Asi ta nejzásadnější je, že nemůžeme létat, proto musíme alespoň držet násadu koštěte mezi nohama a pouze běhat. Přitom se snažíme hodit míč do jedné z kulatých obrouček (branek).

4) Diskgolf
Diskgolf je vlastně jediný z těchto neobvyklých sportů, který jsem sám zkoušel. Pravidla jsou jednoduchá. Snažíte se dopravit létající talíř do speciálního koše. Vyhrává ten, kdo to dokázal na nejmíň hodů. Úplně stejně jak na golfu. Hřiště na diskgolf jsou rozeseta všude po
Česku, například v Praze na Krejcárku, ale i hodně v horách, kde v létě jsou sjezdovky využívány jako hřiště. Jedno z nich najdeme třeba ve Špindlerově Mlýně.

5) Laddergolf
Laddergolf je jeden z nejbizarnějších sportů na našem seznamu. Hodí se hlavně na letní oslavy a párty. Hra spočívá v tom, že házíte provázky opatřené po obou stranách míčky na malý žebřík. Čím vyšší příčka, tím více bodů. Je to hodně podobné oblíbenému francouzskému sportu pétanque.

6) Slackline
Tento sport jste již někdy v životě určitě viděli. Jedná se o provaz či nějaké lano, které napnete mezi dva stromy a poté se na něm snažíte přejít. Profesionálové však na slackline provozují i různé triky, například skáčou salta, posilují atd. Navíc, pořídit si nějaký popruh zvládne každý, takže s tímto sportem můžete začít i vy.

7) Indoor Skydiving
Tento sport spočívá v tom, že máte speciální oblek, se kterým vstoupíte do zvláštního sloupce, kde je obří ventilátor. Ten fouká tak silně, že vás zvedá do vzduchu a vy se cítíte jak pták. Také můžete okusit i volný pád, naštěstí se vám nic nestane. Když si na tyto podmínky zvyknete, můžete ve vzduchu provádět různé akrobatické triky. Arénu na Skydiving naleznete například
v pražských Letňanech. Jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena, která může vyšplhat i na několik tisíc korun za jednu lekci.

Co k tomu říci. Některé sporty jsou vážně šílené. Většinu z nich však můžete normálně dělat i vy. Na některé však potřebujete trochu víc peněz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama